بهینه سازی مودم (روتر) برای بازی های آنلاین

20 نوامبر 2020 5289 بازدید بدون نظر

بهینه سازی مودم (روتر) برای بازی های آنلاین

چطور روتر را برای بازی بهینه کنیم؟

هنگام اجرای بازی های آنلاین، روتر (مودم) شما تاثیر زیادی روی گیم پلی شما دارد. اگر روتری داشته باشید که در اتصال به سرور بازی ضعیف باشد، کلا بازی کردن برایتان عذاب آور می شود. اگر با قطع اتصال هنگام بازی، لگ یا مشکلات دیگر بازی های انلاین روبه رو هستید، این مطلب را بخوانید تا نکات و ترفند های مربوط به روتر را بررسی کنید.

چرا روتر های گیمینگ برای بازی ضروری نیستند؟

بهینه سازی مودم (روتر) برای بازی های آنلاین

قبل از اینکه سراغ آموزش بریم، یک توضیحی در مورد روتر های گیمینگ به شما ارئه دهیم تا با آنها آشنایی پیدا کنید. این روترها تنظیمات خاصی در آنها اعمال شده است که ممکن است این تنظیمات باعث بهتر شدن تجربه بازی شما شوند، اما در اکثر مواقع این روترها به شما کمک زیادی نمی کنند، طوری که با تغییر روتر همه مشکلات حل نمی شود! شاید روتر های گیمینگ موارد اضافی مانند درگاه های اترنت و آنتن های قدرتمند را ارائه دهند اما برای کسی که با یک سیستم به اینترنت متصل است تفاوت چندانی نخواهد داشت. پس نیازی نیست روتر خود را به روتر گیمینگ تغییر دهید. این توضیحات رو لازم دانستیم که به شما بگیم، حالا بریم سراغ آموزش!

1- فعال کردن Quality Of Service

فعال کردن QoS در روتر برای بازی

Quality of Service یک ویژگی روتر است که انتقال داده را برای یک دستگاه خاص در اولویت قرار می دهد. فرض کنید چندین نفر همزمان دارند از اینترنت استفاده می کنند، در این حالت اجرای بازی های آنلاین با کندی و لگ همراه خواهید بود. اما زمانیکه QoS را فعال می کنید، میتوانید دستگاه خود را در اولویت قرار دهید و طوری آن را تنظیم کنید که اینترنت برای همه یکسان باشد.

2- از پورت های اترنت گیگابیتی استفاده کنید

بهینه سازی مودم (روتر) برای بازی های آنلاین

هنگام بازی بهتر است کابل اترنت را به وای فای ترجیح دهید، با استفاده از کابل اترنت بازی را با لگ و کندی کمتر نسبت به وای فای اجرا می کنید، وای فای به دلیل تداخل سیگنالی که ممکن است دچارش شود، باید دوباره اطلاعات را ارسال کند، به همین دلیل گزینه مناسبی برای بازی نیست. برای بهترین عملکرد، از روترهایی با پورت های اترنت گیگابیتی استفاده کنید، چون اترنت گیگابیتی میتواند سرعت را تا 1000 مگابایت بر ثانیه تحمل کند.

3- از وای فای مدرن و استاندارد استفاده کنید

از وای فای مدرن و استاندارد استفاده کنید

اگر به هر دلیلی قادر به استفاده از کابل اترنت نیستید، از روتر هایی استفاده کنید که استاندارد های فعلی را پشتیبانی کند. در بیشتر روتر ها مقادیری مانند AC2600 یا AX1500 را مشاهده خواهید کرد که استاندارد مورد استفاده و حداکثر سرعت آن را به شما می گوید. AC یا Wi-Fi 5 در روتر ها رایج است اما AX یا Wi-Fi 6  در روتر های جدید قابل مشاهده است، WI-Fi 6 در حال تبدیل شدن به استاندارد جدید است. بیشتر کنسول های فعلی از Wi-Fi 6 پشتیبانی نمی کنند اما اگر روتر مدل Wi-Fi 6 را بخرید در آینده به کمکتان می آید، هر چند Wi-Fi 5 هم هنوز مناسب است.

4- به روتر خود نزدیک تر شوید

از پورت های اترنت گیگابیتی استفاده کنید

مواردی مانند دیوارها، مبلمان و سایر اشیا فیزیکی میتوانند مانع دریافت سیگنال Wi-Fi شوند. با انتقال سیستم یا کنسول نزدیک به روتر، سیگنال Wi-Fi خود را تقویت کرده و خط اتصال خود را بهبود بخشید. اگر نمیتوانید کنسول یا سیستم را نزدیک روتر بیارید، سعی کنید موقعیت آن را تغییر دهید و در زاویه دیگری قرار دهید. همچنین با کاهش دستگاه های متصل میتوانید از تداخل سیگنال ها جلوگیری کنید.

5- استفاده از نرم افزار بهینه ساز اینترنت

دانلود نرم افزار بهینه ساز اینترنت

نرم افزار PGWARE Throttle یکی از بهینه سازهای اینترنت است که با اعمال یک سری تنطیمات در سیستم شما باعث بهبود سرعت دریافتی اینترنت از شبکه می شود. این نرم افزار مورد استفاده بسیاری از کاربران قرار گرفته است و نتیجه خوبی هم داده است. هم اکنون میتوانید این نرم افزار را از لینک زیر دانلود کنید.

6- بستن برنامه ها و وب سایت های پس زمینه

بستن برنامه های پس زمینه

برنامه های پس زمینه که از اینترنت استفاده می کنند به شدت روی میزان پینگ و کندی در بازی ها تاثیر می گذارند. پس بهتر است قبل از اجرای بازی، برنامه های پس زمینه را ببندید تا اینترنت تنها به بازی اختصاص داده شود، پس از اتمام بازی سیستم را به حالت عادی برگردانید.

7- در یک سرور محلی بازی کنید

انتخاب سرور بهینه برای بازی

بازی در یک سرور در کشور یا کشورهای اطراف میتواند پینگ شما را به طرز قابل توجهی کاهش دهد، هرچه سرور به شما نزدیکتر باشد، بهتر است. برای اینکه نزدیک ترین سرور را پیدا کنید کار سختی در پیش ندارید، در بازی سروری را انتخاب کنید که کمترین پینگ را دارد.

8- روتر خود را ریستارت کنید

ریستارت کردن روتر برای بهتر شدن اتصال

روتری که مدتی روشن بوده و مورد استفاده قرار گرفته است، میتواند دچار مشکل شود. ریستارت کردن روتر میتواند به تازه سازی اتصال اینترنت کمک کند و میتواند کندی در بازی ها را تا حدودی رفع کند. پیشنهاد میکنیم قبل از اجرای بازی روتر خود را یک بار خاموش و مجدد روشن کنید تا با اتصال بهتری بتوانید بازی را اجرا کنید.

در این مطلب سعی کردیم روش های تاثیرگذار برای بهینه سازی سرعت روتر برای بازی را به شما ارائه دهیم، امیدواریم این مطلب برایتان مفید بوده باشد، درصورتیکه روش یا ترفند جدیدی برای افزایش سرعت روتر میدانید، خوشحال می شویم از طریق دیدگاه ها ارسال کنید. به امید موفقیت شما.


مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد داخلی
نمایش تمام دیدگاه ها
0
در صورتیکه دیدگاه یا سوالی دارید، هم اکنون ارسال کنید!x
()
x