کاهش لگ و افت فریم پابجی موبایل در گیم لوپ

09 سپتامبر 2020 10516 بازدید 180 نظر

کاهش لگ و افت فریم پابجی موبایل در گیم لوپ

کاهش لگ و افت فریم پابجی موبایل در گیم لوپ (GameLoop)

سلام خدمت شما دوستان عزیز، در این مطلب قصد داریم آموزش کاهش لگ پابجی موبایل و فریم گرفتن را برای شما دوستان عزیز بزاریم. شبیه ساز GameLoop شبیه ساز عالی برای اجرای پابجی موبایل می باشد اما لگ و افت فریم همیشه در صحنه آن بسیاری از گیمر ها را ناراضی کرده است، در این مطلب راه ها و روش های کاهش لگ پابجی موبایل در GameLoop را برای شما عزیزان گردآوری کرده ایم. خب بریم سراغ آموزش!

چطور لگ و افت فریم پابجی موبایل را کم کنیم؟

با توجه به اینکه قدرت سیستم روی تجربه بازی تاثیر می گذارد اما نکته مهم این است که بازی را روی چه تنظیماتی اجرا کنید، احتمال دارد اگر سیستم قوی داشته باشید نسبت به سیستمی که تنظیمات آن اعمال شده است لگ و افت فریم بیشتری داشته باشید، پس در اینجا ما تمامی کار ها را برای کاهش لگ و افزایش فریم پابجی موبایل برای شما دوستان عزیز به صورت متن و ویدیو آماده کرده ایم! بیایید شروع کنیم.

استفاده از نسخه بتا گیم لوپ

نسخه بتا گیم لوپ از اندروید 7.1 برخوردار است. این نسخه از قابلبت 90 فریم بر ثانیه در اجرای بازی هایی مانند پابجی موبایل پشتیبانی می کند. با این نسخه در بازی لگ کمتری خواهید داشت و فریم بیشتری میگیرید. توجه داشته باشید که برای نصب نسخه بتا باید ابتدا نسخه اصلی بازی را به طور کامل حذف کنید. (آموزش حذف کامل گیم لوپ)

آموزش کامل ویدیویی کاهش لگ و افت فریم پابجی موبایل

1- چه وقت از OpenGL یا +OpenGL استفاده کنیم؟

تنظیمات گیم لوپ برای اجرای بهتر پابجی موبایل

در ابتدا تنظیمات GameLoop را باز کرده و وارد بخش Engine بشید (برای وارد شدن به تنظیمات GameLoop از کشوی سه خط بالا سمت راست Gameloop وارد شوید). اکنون در بالاترین بخش انجین Rendering وجود دارد که بخش مهمی از لگ و افت فریم بازی مربوط به این بخش می باشد، در اینجا موتور گرافیکی را با توجه به مشخصات سیستمتون باید انتخاب کنید، اگر گرافیک بالا دارید و این گرافیک از پردازنتون قوی تر است، موتور گرافیکی را روی +OpenGL قرار بدید اما اگر گرافیک ضعیف دارید و این گرافیک ضعیف باز از پردازنتون قوی تر است موتور گرافیکی را روی OpenGL قرار بدید.

1- چه وقت از DirectX یا +DirectX استفاده کنیم؟

تنظیمات گیم لوپ برای اجرای بهتر پابجی موبایل

از DirectX و +DirectX زمانی استفاده می شود که پردازنده شما از گرافیکتان قوی تر باشد. در این صورت بازی با موتور گرافیکی دایرکت ایکس با لگ کمتری اجرا می شود، توصیه می شود در صورتیکه پردازنتون از گرافیکتون قوی تر است بازی را ابتدا با دایرکت ایکس و بعد از آن با دایرکت ایکس پلاس امتحان کنید، از طریق Show FPS گیم لوپ مقایسه کنید که در کدام حالت فریم بیتشری میگیرید همان را انتخاب کنید. ( در بیشتر حالت ها دایرکت ایکس با لگ کمتری اجرا می شود اما کیفیت بازی در دایرکت ایکس پلاس بیشتر است)

3- گزینه های رندر کش را چطور تنظیم کنیم؟

تنظیمات گیم لوپ برای اجرای بهتر پابجی موبایل

در پایین موتور های گرافیکی چهار تیک با نام های Render cache، Enforce Golonal Render Cache، Prioritize Dedicated GPU و Rendering Optimization وجود دارد. در سیستم های متوسط و متوسط به بالا همه تیک ها را به جز تیک Prioritize Dedicated GPU را بزنید. (تیک Prioritize Dedicated GPU را بردارید و بقیه را بزنید) اما اگر سیستم ضعیفی دارید هر چهار تیک را بردارید تا فریم بیشتری بگیرید.

4- تنظیمات رم، پردازنده و گرافیک را چطور تنظیم کنیم؟

تنظیمات رم، پردازنده و گرافیک گیم لوپ را چطور تنظیم کنم؟

پس از آن نوبت به گزینه های بعدی می رسد که یک به یک آنها را بررسی می کنیم:

anti-aliasing: اگر گرافیک قوی دارید آن را روی Ultimate بزارید، در این حالت میتونید بازی را با کیفیت HDR نیز اجرا کنید، در صورتیکه گرافیک قوی ندارید آن را روی Close بزارید.

Memory: میموری را طبق الگوی زیر تنظیم کنید:

اگر رم کمتر از 4 گیگ دارید میموری را روی Auto تنظیم کنید
اگر رم 4 گیگ دارید آن را روی 2048 مگابایت تنظیم کنید
اگر رم 6 یا 8 گیگ دارید آن را روی 4096 مگابایت تنظیم کنید
و رم بالاتر از 8 گیگ روی 8192 مگابایت تنظیم کنید

Processor: این بخش مربوط به تعداد هسته های پردازنده های شما می باشد. در بیشتر اوقات این بخش روی حالت خودکار بهتر جوابگو است اما اگر در حالت خودکار لگ و افت فریم دارید از طریق Task Manager در بخش CPU یا با استفاده از نرم افزار CPU-Z از تعداد هسته های پردازنده مطلع شوید سپس با توجه به آن مقدار Processor را تنظیم کنید.

Resolution: رزولیشن شبیه ساز را برای بهترین حالت هم اندازه ی رزولیشن دستکاپتون تنظیم کنید.

DPI: دی پی آی در کیفیت بازیتون نقش دارد، هرچه DPI را بالاتر تنظیم کنید، وضوح بازی بیشتر می شود.

PayBack و Recording مربوط به خروجی صدا و ضبط صدا می باشد که معمولا به صورت پیشفرض تشخیص داده می شوند، همچنین میتوانید به راحتی آنها را تغییر دهید.

5- در بخش Game چه تغییراتی را انجام دهیم؟

تنظیمات گیم لوپ برای اجرای بهتر پابجی موبایل

در بخش Game همانطور که از نامش پیداست لیست بازی ها و تنظیمات مربوط به آنها به طور جداگانه نمایش داده می شود، این تنظیمات تقریبا برای همه بازی ها شبیه به هم هستند، در اینجا بخش های مختلف را بررسی می کنیم:

Game Resolution: اگر گرفتن فریم بیشتر برایتان مهم است و میخواهید بازی تان لگ کمتری داشته باشد رزولیشن بازی را روی 720p SD قرار دهید. (البته پیشنهاد خود گیم لوپ برای گرافیک های بالاتر HD و Ultra HD 2k می باشد ولی این حالت ها جدا از بالا بردن کیفیت بازی روی افزایش لگ و افت فریم آن نیز تاثیر می گذارند)

Display Quality: برای گرفتن فریم بیشتر Display Quality را روی Smooth قرار دهید.

اکنون کارتان در تنظیمات GameLoop تمام شده است! بازی را اجرا کنید و وارد تنظیمات گرافیک بازی شوید.

تنظیمات گرافیک بازی را چطور تنظیم کنیم؟

گرافیک پابجی موبایل را چطور تنظیم کنیم؟

در تنظیمات گرافیک بازی پابجی موبایل، اولین بخشی که با آن مواجه می شویم بخش گرافیک بازی می باشد که تاثیر بسیار زیادی رو لگ و افت فریم بازی دارد، برای بهترین عملکرد GRAPHICS پابجی موبایل را روی Smooth بگذارید. بخش های دیگر به ترتیب توضیح داده شده اند:

Frame rate: فریم ریت مربوط به میزان استفاده سیستم شما از پردازنده (CPU) می باشد، هر قدر فریم ریت را بالاتر بگذارید در بازی فریم بیشتری می گیرید. در صورتیکه پردازنده نسبتا قوی دارید، فریم ریت را روی Medium یا HIGH یا Ultra بگذارید. اما اگر قدرت پردازنده ی شما زیاد است فریم ریت را روی Extreme تنظیم کنید.

Style: حالت تصویر می باشد که به دلخواه خودتان آن را تنظیم کنید.

anti-aliasing: این بخش ارتباط مستقیم با کیفیت بازی شما دارد، اگر anti-aliasing را فعال کنید جلوه های ویژه در بازی فعال می شوند، در صورتیکه گرافیک قوی ندارید برای کاهش لگ و افت فریم anti-aliasing را Disable کنید.

Auto adjust graphics: این گزینه تنظیمات گرافیک را متناسب با سیستم شما تنظیم می کند که ترجیحا آن را روی Disable بگذارید.

بقیه تنظیمات بخش گرافیک بسته به کاربر متفاوت خواهد بود. (مانند روشنایی بازی)

تنظیم رم مجازی برای GameLoop

اختصاص رم مجازی به گیم لوپ

بسیاری از لگ ها و افت فریم های موجود در گیم لوپ بخاطر بهینه نبودن شبیه ساز می باشد، به همین دلیل حتی در سیستم های قوی نیز لگ و افت فریم مشاهده می شود. برای کاهش لگ و افت فریم گیم لوپ باید رم مجازی را به آن اختصاص دهید، توجه داشته باشید که برای رم مجازی باید مراحل درست انجام شود و در درایو C حداقل 30 گیگابایت فضای خالی داشته باشید، انجام اشتباه مراحل زیر بر عهده خودتان است و این مطلب تنها جنبه آموزشی دارد. برای اختصاص دادن رم مجازی مراحل زیر را انجام دهید:
(برای رم مجازی درایو C شما باید حداقل 30 گیگابایت حافظه داشته باشد)

1- ابتدا از طریق Start عبارت adjust the appearance and performance of windows را جستجو کرده و آن را باز کنید

2- در پنجره باز شده تب Advanced را انتخاب کرده و در بخش Virtual Memory روی Change کلیک کنید.

3- تیک گزینه automatically manage را بردارید و درایو C را انتخاب کنید

4- اکنون در بخش Custom size بین 16000 تا 25000 مگابایت با توجه به حجم درایو C به سیستمتون رم مجازی اختصاص بدید سپس روی Set کلیک کرده و OK را بزنید.

محیط دسکتاپ را خالی و برنامه های در حال اجرا را ببندید

تنظیمات گیم لوپ برای اجرای بهتر پابجی موبایل

خالی بودن محیط دسکتاپ در کم شدن لگ و افت فریم بازی های GameLoop تاثیر زیادی دارد، خالی کردن محیط دسکتاپ بسیار آسان است، یک پوشه بسازید و تمامی آیکون های قابل انتقال را به پوشه انتقال دهید. برای بستن برنامه های درحال اجرا نیز از Task Manager استفاده کنید یا در TaskBar تمامی از تمامی برنامه ها خارج شوید.

سیستم را در حالت کارایی قرار دهید

تنظیمات گیم لوپ برای اجرای بهتر پابجی موبایل

یکی دیگر از راه های کم کردن لگ و افت فریم بازی ها گذاشتن حالت سیستم روی کارایی می باشد که بین 100 تا 1 گیگابایت رم تلف شده آزاد می شود و بازی ها با لگ و افت فریم بسیار کمتری نسبت به حالت عادی اجرا خواهند شد. برای گذاشتن سیستم رو حالت کارایی کافیه در قسمت جستجوی سیستم عبارت  adjust the appearance and performance of windows را جستجو کنید و در پنجره باز شده گزینه adjust for best performance را انتخاب کرده و روی OK کلیک کنید.

خیلی خوشحالیم که تا اتمام این مطلب با ما همراه بودید، این مطلب به طور مداوم به روز می شود و راه ها و روش های جدیدی برای کاهش لگ و افت فریم پابجی موبایل گذاشته خواهد شد. امیدواریم از این مطلب توانسته باشید استفاده کنید و بازی هاتون نسبت به قبل بهتر شده باشد. به امید موفقیت شما.

مطلب پبشنهادی برای شما: اجرای پابجی موبایل با کیفیت HDR


مشترک شدن
اطلاع از
guest
180 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین آرا
بازخورد داخلی
نمایش تمام دیدگاه ها
180
0
در صورتیکه دیدگاه یا سوالی دارید، هم اکنون ارسال کنید!x
()
x