بازی Unravel: نگاهی کوتاه به داستان و ویژگی های بازی

20 آگوست 2021 1408 بازدید بدون نظر

بازی Unravel: نگاهی کوتاه به داستان و ویژگی های بازی

خاطره، طبیعت، عشق، موسیقی

unravel (5)

همین ابتدا بریم به عمق بازی Unravel! قهرمان اصلی بازی از نخ کاموا درست شده و در کل بازی هیچ حرف و سخنی رد و بدل نمی‌شود ولی قصه بازی در لایه عمیق ‌تر تعریف می‌گردد. زیبایی فوق العاده بازی در همین امر است، هوشمندی طراحان در گفتن قصه‌ای زیبا بدون این‌که یک کلمه صحبت در بازی رد و بدل شود! تنها متنی که در بازی خواهید یافت در آلبوم عکسی است که در آن نوشته شده: ” عشق پیوند می‌سازد، مانند تار و پود نخ، گاهی شکننده و درهم خواهد شد ولی اگر مراقب آن باشد می‌تواند پلی بر روی هر فاصله‌ای باشد.” بازی سعی دارد در تعادلی بین انتقال یک پیام معنی دار و یک تجربه رضایت بخش برای گیمر قرار گیرد.

شخصیت اصلی بازی توسط مادربزرگ قصه بافته شده است و در طول بازی شما در خاطرات مادربزرگ غوطه ور می‌شوید و شروع به جمع آوری قطعات فراموش شده می‌کنید تا آلبوم عکسی که نماینده مسیر زندگی است را پر نمایید.

این بازی برای سنین 7 سال تا 70 سال نه تنها مناسب است بلکه توصیه هم می‌شود.

unravel 7

بازی پلت‌فرمی که شخصیت 2بعدی در محیط 3بعدی طراحی شده است. جزئیات بازی از درخت و جوی آب و ماشین و … همه به زیبایی به تصویر کشیده شده‌اند و فیزیک بازی هم جالب توجه است، برای حل بعضی معماها بایست با کاموا پلی بسازید و یا آن را تبدیل به سکوی پرش کنید. آویزان شدن از نخ و پرتاب کاموا برای بالا و پایین رفتن از موانع همه فیزیک خوبی دارند

داستان بازی

در بازی Unravel هیچ صحبت و دیالوگی برقرار نیست و تنها در هر مرحله چند تا معما رو حل می‌کنین و به جلو میرین.  این بازی داستان زندگی‌ست و قصه زندگی رو به کمک چهار فصل سال از بهار تا زمستان نشان می‌دهد. اما بعد از زمستان چه چیزی در انتظار ماست؟

ناکجا

با پایان یافتن فصل زمستان به جائی که نمی دانیم کجاست وارد می‌شوید، برای دانستن این‌که  چه چیزهایی در ناکجا انتظار شما را میکشد… پیشنهاد میکنم بازی رو تجربه کنید.

امیدوارم از خواندن این نوشته لذت برده باشید. اگر  نقد و نظری دارید می‌تونید در پایین همین نوشته اون را با همه به اشتراک بگذارید. موفق باشید.


مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد داخلی
نمایش تمام دیدگاه ها
0
در صورتیکه دیدگاه یا سوالی دارید، هم اکنون ارسال کنید!x
()
x