جزئیات خیره کننده بازی ندای وظیفه: جنگ سرد که از آن بی‌خبرید

جزئیات خیره کننده بازی ندای وظیفه: جنگ سرد که از آن بی‌خبرید

Call Of Duty: Black Ops Cold War’s Campaign

جزئیات خیره کننده بازی ندای وظیفه: جنگ سرد که از آن بی‌خبرید

یافتن جزئیات بازی، نکات ریزی که طراحان در گوشه و کنار بازی پنهان کردند، برای یک گیمرحرفه‌ای لذتی در حد خود بازی داره. حتی سال‌ها پس از انتشار یک بازی، طرفداران هنوز نکته و رمز و راز مخفی از دل بازی‌ها کشف می‌کنند. بازی کال آف دیوتی از سر بازی‌های شدیداً پر طرفدار است. در ابن‌جا 10 مورد از جزئیات آخرین نسخه این سری – ندای وظیفه: جنگ سرد- که توسط دوستداران این بازی کشف شده‌اند را برایتان شرح می‌دهیم.

در آخرین نسخه ندای وظیفه، اشارات زیادی به سایر قسمت‌های این بازی شده است، همان طور که می‌دانید داستان بازی در زمانه جنگ سرد بین آمریکا و شوروی در دهه 80 میلادی اتفاق می‌افتد. چند شخصیت‌ قدیمی این سری در این قسمت هم حضور دارند

1. میسون

میسون

معمولاً حال وهوا و فضای اولین مرحله بازی نشان می‌دهد که کل بازی قرار است در چه فضایی اتفاق بیفتد. مرحله اول بازی جنگ سرد شباهت زیادی به مرحله ابتدایی اولین مجموعه در سری Black Ops دارد. در ابتدا تنها صدای گفتگوی دو شخص را می‌شنویم، اولین تصویری که مشاهده میکنیم شعله فندکی است که میسون روشن می‌کند و عکسی را آتش می‌دهد و صفحه روشن شده و می‌فهمیم که این دو نفر در یک بار نشسته‌اند. شخص سومی (سربازرس پلیس) به آن‌ها نزدیک می‌شود و آدلر در حال اشاره به میسون به سربازرس می‌گوید ” میسون یادت میاد؟”  این جمله معروف در اولین Black Ops که اونجا نقش اصلی بازی بر عهده میسون هست و وودز داره اونو شکنجه میده بارها تکرا میشه.

2. صورت زخمی

صورت زخمی

راسل آدلر شخصیت مرکزی این بازی‌ست. اولین چیزی که در مورد آدلر توجه همه را به خود جلب می‌کنه، زخم‌هایی است که بر روی صورتش وجود داره. در طول بازی هم چند بار به اون‌ها اشاره میشه ولی  آدلر هیچ‌گاه جواب درست و حسابی نمی‌ده. دلیل وجود زخم‌ها به شکل یک راز در بازی محفی شده،  ولی نکته جالب توجه این‌جاست که در مرحله Fracture Jaw که در حدود 13 سال قبل‌تر از زمان اصلی بازی جنگ سرد اتفاق می‌افتد این زخم ‌ها رو روی صورت آدلر نمی‌بینیم.

3. مرد سیاه پوش

صورت زخمی

در طول  جنگ سرد شخصیت‌های مرموز و گمنام فراوانی نقش آفرینی کردند. در این بازی هم شخصیت مرموزی وجود دارد که با نام مرد سیاه پوش می‌شناسیمش. تنها چیزی که در موردش می‌دونیم اینه که احتمالا مامور CIA باشه و با تنها کسانی که در این بازی مراوده داره رئیس جمهور ریگان و هادسون است. این شخصیت حتی نام مستعار هم ندارد تنها در صورت فعال کردن زیرنویس بازی‌ست که مشخص می‌شود نامش مرد سیاه‌ پوشه.

4. فوتبال

فوتبال

تو خیلی از بازی‌ها، تلویزیون  تو بازی و برنامه‌‍ای که داره پخش میکنه، مسئله جذابی برای گیمر حرفه‌ایست. در بازی جنگ سرد هم معمولاً  برنامه ورزشی از تلویزیون پخش میشه. ولی نکته جالب توجه این‌جاست که تصاویر فوتبالی که در تلویزیون‌ مشاهده می‌کنیم بازی‌های واقعی هستند که در همان تاریخ داستان بازی انجام می‌شدند. بازی‌های قهرمانی جوانان جهان در سال 1981 از جمله بازی‌هایست که در تلویزیون به دفعات مشاهده می‌کنید. جالب این‌جاست این دوره بازی‌ها در آلمان شرقی انجام شد یعنی همون‌جایی که بعضی از مراحل بازی در اون جریان داره.

5. علائم روی تقویم

علائم روی تقویم

در بازی جنگ سرد، همواره رد و نشانی‌‌های بسیاری در جزئیات پیدا می‌کنید که به فهمیدن داستان بازی کمک می‌کنه . یکی از این جزئیات جالب تقویم موجود در مرحله Fracture Jaw است. در این تقویم به وظایف و کارهای روزمره سربازان در جبهه جنگ ویتنام اشاره شده است. نکات موجود در تقویم ربطی به خط سیر بازی ندارد ولی جزئیات طراحی شده و مطالبی که می‌توان از روی آن‌ها فهمید جالب توجه‌اند. فرضاً برنامه تفریحی که برای سربزان آمریکایی در شهر Da Nang ترتیب دادند رو توی تقویم میتونید مشاهده کنید.

6. مهمان ناخوانده

مهمان ناخوانده

اگر از طرفداران پر و پا قرص سری ندای وظیفه هستید حتماً اینو می‌دونید که شخصیت‌های سری  Black Ops  و Modern Warfare از هم جدا هستند. این دو سری دو تیم طراحی مختلف دارند و تا حالا نشده شخصیت بازی یک سری در سری دیگه مشاهده بشه ولی این قانون در این بازی شکسته. در مرحله Desperate Measures، شخصیت دیمیتری که یک مامور دوجانبه KGB است به سالن کنفرانس فراخوانده می‌شه. در سال کنفرانس دیمیتری با امران زاخایف، کاراکتر معروف سری Modern Warfare رودرو می‌شه. این‌که قصد و هدف طراحان بازی از آوردن زاخایف به این صحنه چی بوده هنوز مشخص نیست.

7. ساندوویجی‌های burger town

ساندوویجی‌های burger town

امران زاخایاف تنها مهمان ناخوانده‌ای نیست که از سری Modern Warfare وارد Black Ops شده. در مرحله Redlight, Greenlight شخصیت اصلی بازی وارد یکی از تاسیسات فوق‌العاده محرمانه شوروی می‌شه. در این‌ تاسیسات، اقدام به شبیه سازی جنگ شهری با آمریکا می‌کنند. یک شهر آمریکایی کاملا شبیه سازی شده و شرایط جنگ در شهر به سربازان شوروی آموزش داده می‌شه. نکته جالب توجه وجود ساندویجی‌های زنجیره ای burger town در این شبیه‌سازی است که اون‌ها را قبلاً در Modern Warfare هم دیده بودیم. در قسمتی از این مرحله woods هم به نام این ساندویجی اشاره می‌کنه.

8. تبلیغات

تبلیغات

رستوران های زنجیره‌ای burger town که قبلاً بهش اشاره کردیم، در جهان حقیقی وجود خارجی ندارند و ساخته و پرداخته ذهن نویسندگان بازی‌ست. ولی برند Doritos  که تولید کننده جهانی چیپس است هم در این بازی سرو کلش پیدا میشه. در همان مرحله Redlight, Greenlight به بیلبوردی برمی‌خوریم که تبلیغ چیپس Doritos  است. این‌که چرا تبلیغ این برند در بازی وجود دارد شاید برای بعضی غیر منتظره باشه ولی بایست بدونید که ندای وظیفه و Doritos  ارتباطات تجاری نزدیکی با هم دارند. نکته جالب توجه‌تر این‌جاست که لوگویی که برای Doritos در بیلبورد مشاهده می‌کنید، همان لوگویی است که این شرکت در دهه 80 میلادی از اون استفاده می‌کرده. این لوگوی Doritos را در بعضی مراحل دیگه بازی هم می‌تونید مشاهده کنید.

9. تمرین تیراندازی

تمرین تیراندازی

نکته بعدی هم باز در همین مرحله Redlight, Greenlight وجود داره. همان‌طور که قبلاً گفتیم در این مرحله، به یک شهر شبیه سازی شده آمریکایی برخورد می‌کنیم که برای شبیه سازی جنگ شهری توسط ارتش شوروی ساخته شده. مسلماً در این شهر شبیه سازی شده، اهداف تیراندازی هم قرار داره.  این اهداف به صورت کامل در بازی طراحی شدند و عملاً می‌تونید به اون‌ها شلیک کنید. اگر به سمتشون شلیک کنید، می‌بینید اثر گلوله، منهدم شدن و افتادن هدف‌ها همه با جزئیات طراحی شدند. البته شلیک کردن به  اهداف جز داستان بازی نیست فقط اشاره ما به این نکته است که جزئیات بازی را با چه دقتی طراحی کردند.

10. Mountain Dew

Mountain Dew

 Mountain Dew یکی از شرکت‌های زیرمجموعه پپسی‌کولا است که تولید کننده نوشیدنی‌ست. بین Mountain Dew و Doritos  یا همان تولید کننده چیپس روابط گسترده اقتصادی وجود داره. جالبه بدونید که این دو شرکت با کال آف دیوتی هم معاملات تجاری دارند. قبلا به وجود لوگوهای متعدد Doritos در بازی اشاره کردیم. در مرحله Operation Chaos که داستان بازی در مکزیکوسیتی اتفاق میفته، قراره یک مامور سابق CIA رو در این مرحله ترور کنید. در اتاق هتلی که این مامور مخفی پنهان شده، در کنار تلویزیون می‌تونید یه قوطی نوشیدنی با مارک Mountain Dew پیدا کنید.

خیلی ممنون که تا انتهای مطلب با ما همراه بودید 🙂 درصورتیکه شما هم راز یا نکته جالبی در مورد Call of Duty: Cold War میدونید، خوشحال میشیم با ما در میان بگذارید. به امید بهترین ها برای شما.


مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد داخلی
نمایش تمام دیدگاه ها
0
در صورتیکه دیدگاه یا سوالی دارید، هم اکنون ارسال کنید!x
()
x