بهترین‌ بازی‌های Call of Duty: رتبه‌بندی 10 اثر برتر

بهترین‌ بازی‌های Call of Duty: رتبه‌بندی 10 اثر برتر

بهترین‌ بازی‌های COD: رتبه‌بندی 10 اثر برتر کالاف دیوتی

سری مجموعه بازی‌های شوتر اکتیویژن، یکی از بهترین، بزرگترین، محبوب‌ترین و شناخته‌شده ترین فرنچایزهای تاریخ بازی‌هاست. بزودی آخرین نسخه این مجموعه بازی با نام Call of Duty: Vanguard که توسط Sledgehammer توسعه داده شده است، منتشر خواهد شد. بنابراین بر آن شدیم که بهترین بازی‌های  این فرنچایز را رتبه بندی کنیم. قبل از لیست کردن بازی‌ها، این خبر جالب را هم اشاره کنیم که Sledgehammer با اکتیوژن به مشکل خورده است و کار به شکایت و دادگاه رسیده است. این که دلیل آن‌چه بوده در آینده و در مطلبی جداگانه به آن اشاره خواهیم کرد.

10. Call of Duty: Modern Warfare 3

Call of Duty Modern Warfare

جنگاوری نوین 3 در سال 2011 انتشار یافت. اگر به یاد داشته باشید، این بازی به خاطر اتفاقات پشت پرده‍‌ای که در هنگام ساخت بروز کرد، بسیار بحث برانگیز شد. اکتیویژن  Jason West و  Vince Zampella که از موسسین Infinity Ward بودند را به دلیل نافرمانی اخراج کرد. با اخراج این دو، گروهی از برنامه‌نویسان شرکت نیز خود از کار استعفا داده و به Jason West  و  Vince Zampella پیوستند تا استودیو بازی‌سازی Respawn Entertainment را پایه‌گذاری کنند (بعدها این استودیو سری بازی‌های محبوب Titanfall را تولید کرد). اکتیوژن که دستش و پایش را در پوست گردو گذاشته بودند، برای به انتها رسیدن بازی سراغ استودیو Sledgehammer رفت. با توجه به تمامی این اتفاقات، جنگاوری نوین 3 ، یکی از بهترین بازی‌های COD لقب گرفت و منتقدین و گیمرها امتیازات بسیار بالایی به این بازی دادند.

9. Call of Duty: Black Ops 2

Call-of-Duty

در سال 2012 و توسط استودیو Treyarch  توسعه یافت. در این بازی ابتکارات نوآورانه‌ای از جمله شیوه روایت داستان بازی و تغییر زمان بازی بین سال‌های 1980 تا 2025 در دل خود جای داده بود. ترکیب این دو عنصر در آن زمان منحصر و به فرد و جسورانه بود و منجر به ایجاد سکانس‌های به یاد ماندنی شد. در قسمت داستانی برای اولین بار به گیمر این اجازه داده شد که در روند بازی دست به انتخاب بزند و بازی پایان‌های متفاوتی داشت. در قسمت مولتی‌پلیر نیز تغییراتی گسترده‌ای داده شده بود، گیمر می‌توانست خودش اسلحه‌ها و تجهیزاتش را انتخاب کند. زامبی‌ها، یکی از از بخش‌های محبوب این فرنچایز دومرتبه به این بازی برگشته بودند.

8. Call of Duty: Black Ops 4

call_of_duty

در سال 2018 و توسط استودیو Treyarch عرضه شد. این بازی تغییرات عظیمی در سری COD ایجاد کرد. اول از همه این‌که بخش داستانی نداشت. باوجود این، شبیه‌سازی جنگ‌های آینده و تجهیزات عجیب و غریب، طرفداران را به شدت تحت تاثیر قرار داد و سبب شد به یکی از بهترین بازی‌های این سری تا به امروز تبدیل شود. علی‌رغم این‌که بازی قسمت داستانی نداشت سه مود اصلی بازی شامل مولتی‌پلیر، زامبی و Blackout  اوقات بسیار لذت بخشی را برای گیمرها مهیا می‌کرد. بخش زامبی و چند نفره مثل همیشه عالی طراحی شده بودند ولی غافل‌گیری اصلی در بخش battle royale بازی بود. این مود پیش‌زمینه‌ای برای بخش Warzone شد که دو سال بعد وارد بازی‌های COD شد. مود Blackout اولین تجربه اکتیویژن در ژانر battle royale محسوب می‌شود. بعد از موفقیت‌های عظیم بازی‌های Fortnite و PUBG همه می‌خواستند که در این ژانر خودی نشان دهند و اکتیوژن هم با مود Blackout وارد این چالش بزرگ شد.

7. Call of Duty: WWII

Call of Duty: WWII

این بازی توسط استودیو Sledgehammer تولید و در سال 2017 منتشر شد. بعد از سال‌ها COD با این بازی دومرتبه به دوران جنگ جهانی دوم بازگشت. بعد از مدت‌ها دیگر از  تفنگ‌ها و تجهیزات فوق مدرن، هواپیماهای بدون سرنشین و … خبری نبود. COD به دوران پرشکوه گذشته بازمیگشت، یادآور اولین قسمت‌های COD، طرفداران با اشتیاق از این تغییرات استقبال کردند. بخش داستانی بازی شبیه سریال Band of Brothers است و روایت پیاده شدن نیروهای آمریکایی در ساحل نرماندی، جزئی اساسی از داستان بازی است. روایت گروهی از سربازان که در شرایط سخت گرفتار شده‌اند و دوستی‌های بین آنان با گذر زمان بیشتر می‌شود. یک تغییر شگرف دیگر هم در این بازی ایجاد شده بود، جان افراد دیگر به صورت خودکار برنمی‌گشت. در سایر COD ها اگر تیر خورده باشید مدتی پناه می‌گیرید تا از مهلکه بگریزید و خودبه‌خود به حالت عادی برمی‌گردید ولی این قانون در این بازی شکسته شد.

6 . Call of Duty: Modern Warfare 2

Call of Duty Modern Modern Warfare 2

توسط استودیو Infinity Ward تولید شد و در سال 2009 انتشار یافت. این بازی ادامه بازی موفق Call of Duty: Modern Warfare 1 است. باز هم قصه Task Force 141 و مبارزه آن‌ها بر علیه خطرات تروریست بین‌الملل. مرحله معروف “No Russian” که یکی از بحث برانگیزترین، داغ‌ترین و یه یاد ماندنی‌ترین مراحل تاریخ بازی‌های کامپیوتری است را حتماً به خاطر دارید. حتی اگر فقط یکبار این مرحله را به پایان رسانده باشید، احتمال این‌که از خاطرتان پاک شود، ناممکن است. حکایت گروهی تروریست، که وارد فرودگاه مسکو می‌شوند و شروع به قتل عام مردم می‌کنند، هدفشان این است که این قتل عام را به گردن آمریکا انداخته و زمینه‌های فکری و مردمی یک جنگ جهانی دیگر را فراهم سازند. مرحله در ابتدا با یک پیغام هشدار شروع می‌شود که اگر می‌خواهید می‌توانید از این مرحله صرف نظر کنید و مستقیماٌ به مرحله بعدی وارد شوید ولی Call of Duty: Modern Warfare 2 همواره با این مرحله در یادها خواهد ماند.

5 . Call of Duty 2

Call of Duty 2

در سال 2005 توسط استودیو Infinity Ward تولید شده است. دومین بازی از سری مجموعه COD است. داستان بازی از جنبه‌های مختلف روایت می‌شود، روایت‌هایی از جنگ جهانی دوم. اگر هم‌اکنون این بازی را انجام دهید گرافیک بازی بر اساس استانداردهای جدید، بسیار قدیمی‌ به نظر می‌رسد که نشان دهنده این است که در این 16 سال نسل بازی‌ها چه جهش‌های بزرگی را پشت سر گذاشته‌اند. یکی از بزرگترین تغییرات این بازی نسبت به اولین COD، بازسازی اتومات سلامتی گیمر بود، که بعد از این در تمامی سری مجموعه COD ادامه یافت. یک سیستم هشدار برای نارنجک ‌های پرت شده به سمت گیمر هم در بازی تعبیه شده بود که در زمان خودش بسیار جدید و نوآورانه بود. قسمت موتی‌پلیر آن یک جنگ دونفره جذاب بود و در کل نسبت به COD 1 پیشرفت‌های بهتری داشت و بازی موفق‌تری بود.

4. Call of Duty: Black Ops

Call-of-Duty

در سال  2010 انتشار یافت و توسط Treyarch تولید شده بود. یکی از موفق‌ترین بازی‌های سری مجموعه.  Sam Worthington بازیگر فیلم آواتار، به عنوان قهرمان اصلی بازی Alex Mason ایفای نقش می‌کرد و صدای فوق‌العاده Gary Oldman بر روی شخصیت Viktor Reznov فراموش نشدنی است. بازی در دهه 60 میلادی، در زمان جنگ سرد و جنگ ویتنام اتفاق می‌افتد. در بازی شخصیت‌های واقعی مثل جان اف کندی، فیدل کاسترو و رابرت مک‌نامارا حضور دارند. بخش زامبی که برای اولین بار در COD: World at War عرضه شده بود در این بازی نیز باعث جلب رضایت طرفداران بازی شد. BLACK OPS حقیقتاً یک موفقیت عظیم بود و باعث شد بعد از آن سری مجموعه BLACK OPS  تا شماره 4 ادامه پیدا کند.

3 . Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone

Warzone اولین حضور اکتیویژن در دنیای بازی‌های battle royale نبود، ولی بهترین‌شان بود. Black Ops 4 با مد Blackout اولین گام‌ها را برداشت تا در نهایت به Warzone رسیدیم. Warzone که در مارس 2020 و همزمان با آغاز بیماری کووید منتشر شد، قصد داشت چیزی ارائه دهد که اولاً جای پای خود را در بازی‌های battle royale مستحکم کند و ثانیاً شبیه دیگر بازی‌ها نباشد. مبارزات، سلاح ها و حسی که این بازی منتقل می‌کند بی‌نظیر است.. برای سال‌ها طرفداران Call of Duty از Activision می‌خواستند تا یک تجربه محض battle royale به سبک Battlefield برایشان تولید گند و Warzone در جواب این خواسته بود. این بازی بدون اشکال نبود، امکان تقلب و ادغام سلاح‌های Black Ops Cold War از جمله مواردی است که گیمرها به آن اشاره کرده‌اند اما کلیت بازی چیز فوق‌العاده‌ای بود.

2. Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty Modern Warfare

اکتیویژن ادامه سری محبوب Modern Warfare را از سال 2019 ، دومرتبه آغاز کرد. این بار هم Infinity Ward توسعه بازی را به عهده گرفت، اما این گروه با تیمی که Modern Warfare 2007 را تولید کرد به کلی فرق داشت. این بازی از لحاظ تجاری موفقیت عظیمی داشت و طرفداران قدیمی قدیمی بازی را نیز بسیار خوشحال کرده بود.یکی از به یاد ماندنی‌ترین مراحل این بازی، که بحث‌ و جدل ‌های بسیاری نیز برانگیخت. مرحله‌ای بود که در نقش یک دختر بچه از دست دشمنان فرار می‌کنید و به خانه‌ای پناه می‌برید. بخش داستانی بازی سرشار از این‌گونه ضربات قافل گیر کننده است. در بخش مولتی‌پلیر به دلیل وجود نقشه‌ها و مودهای متفاوت بسیار، امکان استفاده از ماشین و تجهیزات سنگین نظامی، مورد تحسین قرار گرفت. در مجموع، Call of Duty: Modern Warfare یک اتفاق خیلی خوب برای طرفداران همیشگی این مجموعه بازی رقم زد.

1 . Call of Duty 4: Modern Warfare

Call of Duty 4: Modern Warfare

توسط شرکت Infinity Ward توسعه یافته و در سال ۲۰۰۷ به‌وسیله اکتیویژن منتشر شده‌است. این بازی در صدر لیست بهترین بازی‌ها قرار می‌گیرد. بازی با تحسین گسترده جهانی از منتقدان روبه‌رو شد و گیم‌پلی و داستان تحسین بسیاری برانگیخت. داستان بازی در سال ۲۰۱۱ اتفاق می‌افتد، جایی که یک رهبر رادیکال، رئیس‌جمهور یک کشور گمنام را در خاورمیانه اعدام کرده‌است و یک جنبش میهن‌دوستی افراطی، جنگ داخلی را در روسیه شعله‌ور می‌سازد. قسمت مولتی‌پلییر بازی از قسمت داستانی هم بهتر بود، بعضی ویژگی های متداول بازی های مولتی‌پلیر از این بازی وام گرفته شده‌اند مثل killstreaks  یا جمع کردن تجربه برای باز کردن اسلحه‌های جدید. بازی در سال 2016 بازسازی شد و در سال 2019 تولید قسمت‌های جدید برای این سری از سر گرفته شد. این عوامل نشان‌دهنده این است که بازی از چه محبوبیتی سرشاری برخوردار است.

خیلی ممنون که تا اینجا با ما همراه بودید، امیدواریم مطلب براتون مفید بوده باشه. اگر نظری در مورد بازی یا مطلب دارید، از طریق دیدگاه ها به اشتراک بگذارید. به امید بهترین ها برای شما❤️‍.


مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد داخلی
نمایش تمام دیدگاه ها
0
در صورتیکه دیدگاه یا سوالی دارید، هم اکنون ارسال کنید!x
()
x